Jak správně napsat životopis
a životopis v angličtině
a jeho podoba.

Vše o hledání práce
na jednom místě

logo

Motivační dopis


Hledáte nové zaměstnání a objevili jste zajímavou poptávku, ve které Váš potencionální zaměstnavatel zmínil, že máte napsat motivační dopis? Nemějte strach, určitě ho zvládnete napsat. Pokud jste ještě nikdy motivační dopis nepsali, můžete se inspirovat na internetu, kde je obrovské množství vzorů, podle kterých se dá motivační dopis napsat. Nejprve je však třeba si uvědomit, co že to ten motivační dopis vlastně je. Nepleťte si ho s životopisem, motivační dopis je paradoxně ještě osobnější záležitost. Asi si říkáte, jak může být něco osobnějšího, než životopis, ale je to tak. Do motivačního dopisu musí zájemce o zaměstnání shrnout všechny svoje pohnutky, které ho vedou k tomu, že se uchází o dané zaměstnání.

Motivační dopis a jeho forma

Motivační dopis by měl být čtivý. Žádného zaměstnavatele nezaujme nemastný neslaný motivační dopis. Takových mu na stole leží desítky. Před tím, než ho začnete psát si musíte uvědomit, proč vlastně chcete do daného zaměstnání nastoupit. Ujasněte si všechny pro a pořádně se rozepište. Napište, co Vás na budoucím povolání tak přitahuje a co byste chtěli v rámci své nové funkce změnit k lepšímu. Nepleťte si motivační dopis s románem, neměl by být příliš dlouhý. Dlouhý motivační dopis totiž rovněž nebude nikdo číst. Personalisté zkrátka nemají tolik času, aby mohli číst deset stran textu. Dodržujte klasické formátování textu a dodejte motivační dopis v požadované formě. Většina zaměstnavatelů požaduje zaslání dopisu mailem. Pokud se s motivačním dopisem stavíte osobně nezapomeňte ho vytisknout a předat v pevné složce. Odevzdáte-li takzvaný salát, poputuje rovnou do koše.

Motivační dopis a jeho předloha

Pokud si na motivační dopis netroufáte a hledáte jeho předlohu, buďte opatrní. Každé zaměstnání si vyžaduje úplně jiný motivační dopis. Na internetu je celá řada vzorů, ale ne každý se hodí pro všechny typy zaměstnání. Každopádně si vyberte takový motivační dopis, který obsahuje celou řadu univerzálních frází, které se dají použít i ve Vašem dopisu.
© 2003 - 2024 motivační dopis - životopis vzor | partneři: [ochrana osobních údajů] Počasí | PRÁCE a Brigády v zahranici |