Jak správně napsat životopis
a životopis v angličtině
a jeho podoba.

Vše o hledání práce
na jednom místě

logo

Pracovní kariéra

Vyšli jste školu a úspěšně zvládli pohovor do nového zaměstnání? Gratulujeme, Vaše pracovní kariéra právě začala. Nesmíte však usnout na vavřínech, protože zde všechno teprve začíná. Nikdo se nespokojí se zaměstnáním, které bude vykonávat třicet či čtyřicet let. Pokud se chcete dostat na vyšší pracovní pozici, budete na sobě muset pracovat. Vaše pracovní kariéra se nesmí zastavit, ale naopak růst. Existuje celá řada způsobů, jak dosáhnout povýšení a tedy i vyššího platu a benefitů. Máte-li rodinu, je pro Vás úspěšná pracovní kariéra prakticky povinnost. V dnešní době není uživit manželku a několik dětí žádná legrace. Proto se hrdě pusťte do budování pracovní kariéry.

Úspěšná pracovní kariéra

Na Vaše pracovní místo pohlížejte vždy jako na dočasné. Nespokojte se s Vaší prací a miřte výše. Jedině tak bude Vaše pracovní kariéra růst a ne stagnovat. Samozřejmě nesmíte mít hlavu v oblacích. Nic totiž nepřijde samo. V případě pracovní kariéry je to spíš naopak. Musíte na sobě začít pracovat a nabírat nové zkušenosti a znalosti. Vaše práce by neměla skončit tehdy, když Vám dají v práci padla. Právě naopak - věnujte pár hodin týdně či o víkendu sebevzdělávání a začněte profesně růst. Pokud nezvládáte jazyky, navštěvujte růst. Úspěšná pracovní kariéra je založena na předpokladu, že budete zvládat několik řečí a prohloubíte si znalosti v oboru. Jen tak oslníte své nadřízené, kteří Vám po čase přidělí mnohem lepší pracovní pozici.

Pracovní kariéra a rodina

Práce by však samozřejmě neměla být na prvním místě. Dbejte na to, aby Vaše pracovní kariéra nezabírala více času, než Vaše rodina. K čemu Vám budou peníze, když přijdete o Vaše nejbližší? Ideální je nastolit rovnováhu a přimět rodinu, aby tolerovala Vaše občasné přesčasy a podobně. Pracovní kariéra si zaslouží podporu rodiny, ale nikdy by ji neměla nahradit.
© 2003 - 2024 Pracovní kariéra - životopis vzor | partneři: [ochrana osobních údajů] Počasí | PRÁCE a Brigády v zahranici |