Jak správně napsat životopis
a životopis v angličtině
a jeho podoba.

Vše o hledání práce
na jednom místě

logo

Strukturovaný životopis


Vždy, když se ucházíte o nové zaměstnání, budete nuceni dodat zaměstnavateli takzvaný strukturovaný životopis. Nemusíte se bát, nejde o nic jiného, než o životopis, který v bodech obsahuje všechny důležité informace o Vašem vzdělání a dovednostech. Správně napsaný strukturovaný životopis může být vstupenkou do nové práce. Pokud se na vypracování životopisu vykašlete a předáte papír bez podstatných informací, s velkou pravděpodobností o novou práci ani nezavadíte. Buďe při psaní životopisu opatrní a věnujte mu veškerou péči. Váš strukturovaný životopis reprezentuje Vaše dovednosti a znalosti a Vy tak můžete svému budoucímu zaměstnavateli ukázat, že jste dostatečně kvalifikovaní pro pozici, o kterou se ucházíte.

Co obsahuje strukturovaný životopis

Strukturovaný životopis obsahuje všechny důležité údaje o Vaší osobě. V hlavičce strukturovaného životopisu uveďte Vaše jméno, příjmení, rok narození a kontaktní údaje. Většinou stačí e-mail a telefonický kontakt. Strukturovaný životopis dále obsahuje vše o Vašem dosaženém vzdělání. Začněte pěkně popořádku, uveďte základní školu, poté střední školu či učiliště a až nakonec nadstavbu či vysokou školu. Poté, co vyplníte vše o dosaženém vzdělání uveďte všechny minulá pracovní místa, včetně zajímavých brigád a praxí. Strukturovaný životopis by měl samozřejmě obsahovat všechny Vaše dovednosti a znalosti. Pokud zvládáte světové jazyky, máte svářečský či řidičský průkaz, uveďte to tam. Vzpomeňte si na vše, co umíte a neostýchejte se to do strukturovaného dopisu zahrnout. Obecně platí, že čím více toho napíšete, tím lépe.

Strukturovaný životopis na internetu


Pokud se obáváte, že na něco zapomenete, stáhněte si předpřipravený strukturovaný životopis na internetu. Většina strukturovaných dopisů je koncipována univerzálně a vy pouze přepíšete údaje na ty Vaše. Velmi atraktivní je barevný strukturovaný životopis,který dokáže potencionálního zaměstnavatele zaujmout na první pohled.
© 2003 - 2024 Strukturovaný životopis vzor | partneři: [ochrana osobních údajů] Počasí | PRÁCE a Brigády v zahranici |