Dobré tipy a triky jak
vytvořit dobrý a úspěšný
životopis (CV).

Vše o hledání práce
na jednom místě

logo

Tipy a triky při psaní životopisu

Napsat vynikající životopis dá pořádnou práci. Pokud zrovna stojíte před velkým životním krokem a usilujete o nové zaměstnání, jistě se Vám budou hodit tipy a triky při psaní životopisu. Díky nim zvládne čtivý životopis napsat opravdu každý. Tipy a triky při psaní životopisu jsou obrovským pomocníkem pro všechny, kteří neví, jak by měl životopis vypadat. Pokud představu máte, ale zkrátka nemáte dostatečnou praxi a vzdělání, pomohou Vám tipy a triky při psaní životopisu vytěžit maximum. Nezapomínejte, že Vás Váš budoucí zaměstnavatel nezná osobně a i když jste člověk nesporných kvalit, on se bude rozhodovat na základě životopisu. Dejte si na něm proto záležet jako nikdy předtím.

Nejlepší tipy a triky při psaní životopisu

Každý životopis je samozřejmě originální, existují však osvědčené tipy a triky při psaní životopisu, které se jsou univerzální a může je využít úplně každý. Naprostým základem je vytěžit maximum i ze zdánlivě nepodstatných věcí. Pokud nemáte vysokoškolské a ani jiné odporné vzdělání, snažte se do životopisu napsat alespoň veškeré dosažené certifikáty a kurzy. Mezi další oblíbené tipy a triky při psaní životopisu patří výčet Vašich kladných vlastností. Nedostatek praxe v oboru kompenzujte tím, že do životopisu napíšete, že jste flexibilní a velmi rychle se naučíte novým dovednostem. Pokud Váš životopis nezaujme obsahem, mohl by zaujmou formou. Dnes není problém sehnat barevné životopisy, kterými se skvěle odlišíte od zbytku nudných životopisu. Barevný životopis patří mezi trumfy a řadí se mezi vůbec nejlepší tipy a triky při psaní životopisu.

Další tipy a triky při psaní životopisu

Pokud Vás životopis stále vypadá prázdně, pomohou Vám další, méně známé tipy a triky při psaní životopisu. Snažte se zvolit větší písmo a formátování. Životopis by samozřejmě neměl vypadat jako učebnice pro krátkozraké, ale pokud do něj nemáte co napsat, určitě můžete daný text mírně zvětšit.

Tipy na vylepšení vašeho životopisu

  • Snažte se o co největší přehlednost a stručnost životopisu. Personalisté věnují zběžný pohled o délce max. 20 vteřin na CV. Někteří dokonce ještě méně a jsou schopní si udělat během pár vteřin názor zda mají podrobněji studovat váš životopis.
  • U popisování pracovní náplně používejte konkrétně co jste skutečně dělali a čeho jste dosáhli, namísto otřelých formulací "zodovědnost za" nebo "hlavní povinnosti".
  • Do životopisu patří nejvyšší dosažené vzdělání, tedy základní školu rozhondně neuvádějte.
  • V životopisu není třeba uvádět své velice osobní údaje - věk, váha, náboženské vyznání, nebo politickou orientaci. Taktéž není třeba uvádět důvody odchodu z předešlých zaměstnání a popisovat tyto zaměstnání. K životopisu není třeba dávat fotografii.
  • Zkuste Váš životopis něcím vylepšit, nebo spestřit oproti ostatním, aby jste více zaujali (ovšem s mírou).
  • Používejte klíčová slova - vyznáte-li se v terminologii daného oboru, nebojte se používat odborné výrazy a zavedené zkratky. Pro personalistu je to ukázka, že se v oboru vyznáte. A pokud si Vás personální agentura uloží do databáze a bude později hledat někoho na určitou pozici, bude vyhledávat podle klíčových slov a zde se vaše klíčova slova v životopise mohou opět hodit. Příklady: PHP, SEO, systémový inženýr, atd.
  • Máte-li delší praxi, doporučujeme zaměřit se na posledních 15 let. Starší pracovní zkušenosti již nemají takovou váhu. Váš životopis bude o to stručnější a navíc odvedete pozornost od svého věku.
  • Uvádějte Vaše reference jako samozřejmost - neuvádějte že můžete reference dodat na požádání.
  • Používejte zarovnání textu vždy k levému okraji dokumentu. Nepoužívejte zarovnání do bloku, tvoří v textu nepěkné mezery.
© 2003 - 2024 Tipy a triky při psaní životopisu a vzor | partneři: [ochrana osobních údajů] Počasí | PRÁCE a Brigády v zahranici |